فایل کامل{تحقیق معنای توبه}

تحقیق معنای توبه|34053514|tu|دانلود تحقیق معنای توبه, پاورپوینت معنای توبه, تحقیق در مورد معنای توبه, مقاله معنای توبه, دانلود پاورپوینت معنای توبه, معنای توبهPDF , پروژه معنای توبه, تحقیق درباره ی معنای توبه, تحقیق با موضوع معنای توبه, پایان نامه معنای توبه, تحقیق کل,,,
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل تحقیق معنای توبهرا مشاهده می نمایید

دانلود تحقیق با موضوع معنای توبه،
در قالب word و در 57 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:

توبه به معنای برگشت است و لذا در قرآن هم به خدا نسبت داده شده و هم به انسان توبه به خدا یعنی برگرداندن لطف و رحمت خود بر بندگان و توبه انسان به معنای برگشت او از حالات و اعمال فاسد گذشته خود و لذا در هر توبه انسان دو توبه از خدا می بینیم به این بیان که اول خدا توبه می کند یعنی لطف خودش را به بندگان گناهکار بر می گرداند و با این لطف انسان متوجه بدی خود می شود و پس از این توجه، انسان هم توبه و از افکار و اعمال خودش پشیمان شده و بر می گردد پس از این حالت بار دیگر خدا لطف کرده وتوبه او را می پذیرد همانند پدری که لطف می کند و سرمایه ای را به فرزندش می بخشد و این فرزند در اثر همین سرمایه اجناسی تهیه می کند دوباره پدر همین اجناس فرزند را با قیمت چند برابر از پسرش می خرد که یک تجارت و سود فرزند میان دو لطف پدر قرار می گیرد.

ابعاد توبه:
در حدیث بسیار عالی و جالبی از رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم توبه را در ابعاد گوناگون بیان می فرماید که ما متن حدیث را با کمی توضیح از خودمان در اینجا می آوریم :
« اَتَدرُونَ مَنِ التَّائِبُ؟ قَالُوا اللَّهُمَّ لَا» آیا می دانید توبه کننده حقیقی کیست؟ گفتند : نه. فرمود :
1-« اِذَا تَابَ العَبدُ وَ لَم یُرضِ الخُصَماءَ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هرگاه انسان به زبان و دل توبه کند ولی طلبکاران و ستم کشیدگان را از خود راضی ننماید در حقیقت توبه نکرده است.
2-« مَن تابَ وَ لَم یَزِد فِی العِبادَهِ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هر گاه توبه کند ولی به عبادتش چیزی اضافه نشود او هم توبه نکرده است.
3-« مَن تابَ وَ لَم یُغَیِّرُ لِباسَهُ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هرگاه کسی توبه کند ولی در لباس و قیافه ظاهری او تغییراتی داده نشود باز هم توبه نکرده است.
4-« مَن تابَ وَ لَم یُغَیِّر رُفَقائَهُ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هرگاه شخصی توبه کند ولی در مسائل اجتماعی روابط قبلی خود را با افراد فاسد همچنان ادامه دهد و آنانرا عوض نکندگویا اصلا توبه ای نکرده است.
5-« مَن تابَ وَ لَم یُغَیِّر مَجلِسَهُ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هر گاه توبه کند لیکن در نشست و برخاست ها و دعوتها و پذیرائی های او چهره اسلامی مشاهده نشود باز هم توبه او اساسی نیست.
6-« مَن تابَ وَ لَم یُغَیِّر فِراشَهُ وَ وِسادَتَهُ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هرگاه کسی توبه کند ولی در مسائل خانوادگی وزناشوئی و تربیت فرزند اخلاق و رفتار اسلامی نداشته باشد و در مسائل جنسی از راه انحرافی که رفته باز نگردد باز هم توبه نکرده است.
7-« مَن تابَ وَ لَم یُغَیِّر خُلقَهُ وَ نِیَّتَهُ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هر گاه کسی توبه کند ولی در حالات روحی و فکری و قلبی و برخوردهای اجتماعی او تغییراتی داده نشود و به جای راضی کردن خدا به فکر راضی کردن این و آن باشد و تکبر و کینه وحسادت و بخل و ریاء را کنار نگذارد و انگیزه ها و هدف های مادی خود را به قصد قربت و اخلاص تبدیل نکند باز هم توبه او ریشه و اساس ندارد.
8-« مَن تابَ وَ لَم یَفتَح قَلبَهُ وَ لَم یُوَسِّع کَفَّهُ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هرگاه توبه کند لیکن روحش باز و رویش گشاده نباشد بلکه همان تنگ نظری های قبلی را داشته باشد و همچنین دستش را از کمک به این و آن بسته نگاه دارد او هم توبه نکرده است.
9-« مَن تابَ وَ لَم یُقَصِّر اَمَلَهُ وَ لَم یَحفَظ لِسانَهُ فَلَیسَ بِتائِبٍ» هرگاه کسی توبه کند ولی از خیال پردازی های وهم انگیز و آرزوهای دور و دراز خویش دست برندارد و زبانش را از انواع تهمت ها و دروغ ها و غیبت ها و نیش ها و سوگندهای نابجا و گواهی دادن های ناروا و ناسزاها و شایعه سازی ها و یاوه گوئی ها و سخن چینی ها و .... باز ندارد او هم در حقیقت توبه ای نکرده است ...
مطالب دیگر:
مقاله پیرامون اتحادیه کارگریتحقیق اثر انتقالی پژوهش در احکام کیفریگزارش كارآموزي رشته کامپیوتر در کافی نتگزارش کارآموزی کامپیوتر در کانون فرهنگی و هنری الغدیرگزارش کارآموزی کامپیوتر در آموزشگاه آزادگزارش کارآموزی کار عملی در مدرسه ابتداییگزارش های کار در آزمایشگاه بیمارستانگزارش کارآموزی رشته عمران در اجرای ساختمان اسکلت فلزیپروژه ويژه ارتقاء رتبه شغلي عالي آموزگاریپروژه ويژه ارتقاء رتبه شغلي عالي - دبیریپروژه ویژه ارتقاء رتبه شغلی عالی - معاون اجرایی مدارسپروژه ویژه ارتقاء رتبه شغلی عالی - معاون اجراییپروژه ویژه ارتقاء رتبه شغلی عالی - معاون امور عمومیپروژه ويژه ارتقاء رتبه شغلي عالي - دبیریتحقیق فناوری نانو یا نانوتکنولوژیپایان نامه گیاهان آبزیتحقیق آخرت شناسی در ادیانتحقیق رضایت شغلیتحقیق مکتب تربیتی امام خمینی (ره)خلاصه کتاب اصول مدیریت و تئوری سازمان دکتر رضاییان فصل پنجمخلاصه کتاب اصول مدیریت و تئوری سازمان دکتر رضاییان فصل ششمتحقیق روابط خارجی نادرشاهخلاصه کتاب اصول مدیریت و تئوری سازمان دکتر رضاییان فصل هفتمخلاصه کتاب اصول مدیریت و تئوری سازمان دکتر رضاییان فصل هشتممقاله احزاب سیاسی وانتخابات در ژاپن